"Technogel Sleeping" viceprezidentas Michele Lion atskleidžia miego paslaptis

1.       Ar daug žmonių pasaulyje skundžiasi miego sutrikimais?

Miegas yra didelė problema. Jau vien tai, kad pelningiausia farmacijos rinkos dalis yra vaistų nuo miego pardavimas – pasako daug.  Mums miegas yra būtinas, todėl žmonės miego sutrikimus  stengiasi išspręsti įvairiausiais būdais, kadangi žino, jog neišsimiegoję bus nedarbingi, gyvenimas nebus visavertis,  kankins bloga nuotaika, o gal ir sveikatos sutrikimai.

Dar daug ko apie miegą nežinome, tačiau aišku, jog miegant  vyksta daug gyvybiškai svarbių procesų: gaminami hormonai, seratoninas, kiti įvairūs cheminiai elementai būtini mūsų organizmui, stiprinantys mūsų imuninę sistemą. Pagalvokite, kai sergate – daug miegate. Jūsų organizmas žino, jog tokiu būdu atkurs būtinas funkcijas.  Miegas mums būtinas.

Iš istorijos žinome, kad efektyviausias kankinimo būdas – neleisti žmogui miegoti – po dviejų trijų dienų be miego, žmogus jums pasakys viską, ką tik jūs norite.                                                

2.       Kas yra geras, kokybiškas ir sveikas miegas?

Į šį klausimą siekia atsakyti daugelis Pasaulio mokslininkų. Miego tyrimai pastaruoju metu itin suintensyvėjo, ieškoma būdų, kaip  miegą padaryti kuo efektyvesnį, kokybiškesnį.
 
Mūsų atlikti tyrimai įvairiose laboratorijose rodo, kad kokybiškas miegas priklauso ne vien nuo trukmės.  Net ir patys stebėdami save įpročius žinome, jog  ir ilgai išsimiegoję dažnai jaučiamės pavargę, nepailsėję. Neretai mūsų miegą trikdo įvairūs išoriniai veiksmai: verkiantis vaikas, gimtadienį švenčiantys kaimynai, triukšminga gatvė, alinantis karštis ir pan. Dažnai keliaujantys žino, kas yra „kova su pagalve“ viešbučiuose. Atsikeliame suirzę, nepailsėję ir mažiau darbingi.

Aišku, labai svarbu tyla, geras vėdinimas,  kambario temperatūra, tačiau nemažiau svarbi yra kūno padėtis miegant.

Specializuotoje miego ligoninėje darėme tyrimus: kelias naktis stebėjome žmogų miegantį ant skirtingų čiužinių, matavome jo miegą įvairiais parametrais ir gavome labai įdomius duomenis.  Remiantis jais galime pasakyti, pagerinti miego kokybę galima – svarbu pratęsti gilaus miego, taip padinamo „slow waive sleep“,  trukmę. Tada galima miegoti trumpiau, bet jausitės geriau pailsėję.

Tai galima padaryti parinkus tinkamą čiužinį ir, svarbiausia, pagalvę.

Palyginimui paprastas pavyzdys: atsigulkite ant grindų ir pabandykite miegoti. Greičiausiai po dviejų trijų valandų jūs nubusite, nes pradės mausti vieną ar kita kūno vietą, jūs ieškosite patogesnės padėties ir paprasčiausiai atsibusite. Tas pats ir su blogu čiužiniu.

  3.       Kaip išsirinkti gerą pagalvę ir čiužinį sau? Dažnai mums pagalvės būna per didelės, per minkštos ar per kietos, kartais atrodo geros, bet ryte vis tiek jaučiasi nepatogumo jausmas...

Pagalvė yra fantastiškas, tačiau dar per menkai vertinamas ir mažiausiai ištirtas, dalykas. Tai svarbiausias elementas lemiantis gerą miegą. Aš pats daug keliauju ir kiekviena kartą „kovoju“ su pagalvėmis skirtinguose viešbučiuose.

Kas yra pagalvė? Paprastai tai medžiaginis maišas pripildytas įvairiausių medžiagų, kurios neturi savo formos. Jas gali įvairiai minkyti, spausti, tačiau jos formos neišlaiko. Geros pagalvės negali būti skirtos visiems: mes turime skirtingas galvas, veidus, pečius, miego pozicijas ir mums pagalvė turi būti pritaikyti kiekvienam individualiai.

Jeigu miegame nepatogioje pozicijoje dėl  prastos pagalvės, mes užmigsime, tačiau neišsimiegosime. Aišku, galiausiai mūsų kūnas pripras prie tokios netaisyklingos pozicijos miego metu. Miegant kasnakt po aštuonias valandas netaisyklingai, po kelerių metų pradėsime skųstis  kaklo, nugaros skausmais ir, greičiausiai, ligomis.

Mes pagalvėms naudojame specialų užpildą, kurį kūrėme pradžioje grynai medicininiais tikslais. Jis  visada išlaiko formą ir prisitaiko prie kiekvieno individualios galvos ir veido formos, padeda išlaikyti visą kūną taisyklingoje pozicijoje.

 4.       Tai kokia ta gera pagalvė turi būti?

Tai labai asmeninis, individualus produktas. Reikia stebėti žmogaus įpročius, kad atsakytum tiksliai.

Miunchene, ergonomikos institute, darėme tyrimus. Vertinome įvairias miego pozicijas, matavom, kaip veikia pagalvę galvos svoris, darėm įvairias simuliacijas ir atitinkamai kūrėm pagalves. Pagalvės aukštis pirmiausia priklauso nuo pozicijos, kurioje miegate. Dažniausiai pasitaikanti – ant šono, šiek tiek sulenkus kelius. Tokiu atveju reikalinga aukštesnė pagalvė, nes mūsų galvą kilsteli petys. Paskui reikia vertinti čiužinio kietumą – kuo kietesnis, tuo aukštesnė pagalvė. Mažiausios pagalvės reikia miegantiems ant nugaros, ir ant minkšto čiužinio. Atsižvelgiant š šiuos tyrimus, kūrėme ir savo pagalves – jų aukštis įvaruoja nuo 7 iki 40 centimetrų. Ant šono miegantiems rekomenduojame  maždaug 12 cm aukščio pagalves.

Taip pat svarbu, iš ko padaryta pagalvė. Juk nenorime miegodami, pavyzdžiui, ant šono turėti kvėpavimo sutrikimų, nes pagalvė mums dengia nosį? Tačiau visi veidai skirtingi, o pagalvė turi tikti kiekvienam asmeniškai. Būtent dėlto naudojame specialų užpildą pagalvėms, kuris susiformuoja pagal jūsų veido struktūrą.

Galiausiai, turbūt pastebėjote, jog ir žiemą jūsų pagalvė nuo šalčio sukietėja, o vasarą suminkštėja. Taip natūralu, tačiau nepatogu ir veikia mūsų miegą. Mūsų produktas išlaiko savo savybes nepriklausomai nuo sezoniškumo .

 5.       Kaip skiriasi miego tradicijos Europoje, Azijoje, Rusijoje ir JAV?

Jungtinėse Amerikos valstijose žmonės labiau mėgsta minkštus čiužinius ir pagalves lyginant su Europos standartais. Lovos jų aukštesnės ir didesnės. Europoje vyrauja įvairovė, tiek lovos stilių, tiek renkantis čiužinius ar medžiagas.  Azijoje iki šiol buvo mėgstami kietesni čiužiniai, tačiau ši nuostata keičiasi ir artėja prie Europietiško komforto supratimo .

Išskirtinė yra Japonijos rinka, kur dažnai namuose net nėra miegamojo, jau nekalbant apie čiužinius. Čia nakčiai didžiausiame kambaryje tiesiog išvyniojami ir patiesiami 7-10 cm miegojimui skirti tatamiai. Vis dėlto, net japonų įpročiai keičiasi ir ši rinka turi didžiulį potencialą ateityje.

6.    Galbūt galėtumėte išskirti ir lietuvius, gal pastebėjote kokias nors įdomias miego tradicijas?

Tikrai neišskirčiau Lietuvos iš Europos konteksto. Jūs man atrodote labai normalūs žmonės, panašūs į mus (juokiasi).

7. Dalį savo produkcijos skiriate sportininkams,  galbūt jie dažniau skundžiasi miego sutrikimais nei kiti žmonės?

Su mumis bendradarbiauja labai daug profesionalių, pasaulinio masto sportininkų ir sporto medikų.

Tai sportininkai dalyvaujantys tiek formulės1, tiek Tour de France varžybose. Tai profesionalai, kurie ieško būdų, kaip maksimaliai pagerinti savo rezultatus. Tai sportininkai, kurie praleidžia begalę valandų sportuodami  - jų kūnas yra pagrindinis įrankis, tad geras maistas ir kokybiškas maistas yra vieni svarbiausių.

Sportininkai daug keliauja. Įsivaizduokite Tour de France varžybas. Beveik mėnesį sportininkai keliauja ir kiekvieną naktį miega vis kitame viešbutyje, kitoje lovoje, ant kitokio ir ne visada patogaus čiužinio. Viena naktis gali lemti ilgus metus trukusio darbo rezultatus.

Suprasdami miego svarbą, šiandien daugelis jau vežasi mūsų jiems individualiai pritaikytas pagalves ir užtiesiamus matracus į varžybas.

Tačiau geras miegas svarbus netik profesionaliems  sportininkams. Mūsų produktai itin paklausų aukščiausių vadovų tarpe, kurie supranta, jog reikia būti idealios formos  prieš atsakingas derybas ar verslo susitikimus.

8.       Kaip kilo mintis sukurti unikalią Technogel medžiagą? Kiek metų kūrėte šią technologiją?

Technogel gelį pradėjome naudoti medicinoje 1992- 1993 m. Įvairūs mūsų gaminami produktai  buvo naudojami žmonėms, esantiems komoje, su įvairiais nudegimais, lūžiais –  daug laiko praleidžiantiems gulint. Vis dėl to jautėme, kad mūsų technologijos gali būti naudingos ir paprastiems žmonėms.  Savo produktus sukūrėme 2006-7 metais, toliau vykdėme įvairius tyrimus testavimui, o 2009 m. prisistatėme oficialiai ir pradėjome prekybą.

Nors nevykdome jokios aktyvios rinkodaros kampanijos, šiandien pasaulyje turim 6000 skyrių, 45 šalyse. Vyko natūralus augimas remiantis klientų pasitikėjimu ir rekomendacijomis.

9.       Darote daug tyrimų, nemažai į juos investuojate? Gal atskleisite, kiek jau išleidote?

Daugelis pasakytų, kad mes bepročiai (juokiasi).  Šio produkto kūrimas atėmė visus įmanomus ir neįmanomus išteklius. Tačiau mes turime ilgalaikę viziją, esame orientuoti į kokybę, o ne  ir greitą investicijų grąžą. Šio produkto kūrimas susijęs su aistra, atsidavimu  ir tikėjim, kad produktas pakeis žmonių miego įpročius. Nežinau nei vieno kito gamintojo, kuris praleidžia tie laiko ligoninėse, laboratorijose ir universitetuose kaip mes (šypsosi). Tai buvo beprotiški pinigai.

10.   Ar pats miegate ant Technogel čiužinio?
 
Be abejo. Tik į keliones ne visada pasiimu (šypsosi). Labiausiai man patinka ant jų miegoti vasarą, kai Italijoje ypač karštą. Aš nemėgstu kondicionierių, o  miegoti kambaryje, kuriame apie 30 laispnių karščio – iššūkis net italui.  Mūsų gaminami produktai turi dar vieną unikalią savybę – jie vėsina. Todėl atsigulęs į lovą – aš atsivėsinu ir giliai, ilgai bei ramiai miegu.